Kolarski weekend Głuchołazy CykloOpawy XC – Puchar Polski XCO Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy 2019

W dniach 31sierpnia – 1 września 2019r. w ramach kolarskiego weekendu Głuchołazy 2019 odbył się VIII ogólnopolski wyścig CykloOpawy XC – Puchar polski XCO oraz V edycja Gold Hill MTB Maratonu Głuchołazy.
Organizatorem zawodów był PTTK oddział Głuchołazy – Klub Turystyki Kolarskiej Ktukol Głuchołazy.
Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński.
Uzyskaliśmy dofinansowanie z budżetu Gminy Głuchołazy, Powiatu Nyskiego i Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.
Kolejny rok z rzędu zawody przyciągnęły na start w Pucharze Polski rekordową ilość zawodników.
W zawodach wystartowało: PP XCO 309, Maraton 236 zawodników. Dodatkowo w Maratonie dla dzieci udział wzięło ok 60 osób. (dane na podstawie elektronicznych zapisów)
W imieniu Zarząd Klubu Turystyki Kolarskiej Ktukol Głuchołazy, serdecznie dziękuję zawodnikom, sędziom, trenerom, kibicom i sympatykom kolarstwa, za wspólne stworzenie ciekawego widowiska sportowego.
Panu Edwardowi Szupryczyńskiemu – Burmistrzowi Głuchołaz oraz wszystkim instytucjom Gminy Głuchołazy za daleko idącą pomoc i wsparcie przy organizacji zawodów.
Mieszkańcom szczególnie Zdrojowej części Głuchołaz dziękuję za wyrozumiałość i przepraszam za utrudnienia jakie w związku z organizacją zawodów ich dotknęły.
Szczególne podziękowania kieruję do osób, bez których organizacja tych zawodów nie była by możliwa. Wolontariuszom oraz członkom KTK Ktukol Głuchołazy za wielogodzinną pracę przed, w trakcie i po zawodach, a szczególności:
Koledze Januszowi Maćkowskiemu, dzięki któremu żaden z uczestników zawodów nie chodził głodny. Było to możliwe dzięki jego wielu godzinom pracy przed, w trakcie i po zawodach. Pan Janusz jest z nami na wszystkich edycjach już od ośmiu lat.
Monice Bejma za ogromną promocję na Facebooku, przed, w trakcie i po zawodach. To między innymi dzięki dziesiątkom Jej postów mieliśmy tak wysoką frekwencje i nie ma chyba w Polsce kolarza MTB który by nie słyszał o zawodach w Głuchołazach. Co więcej, Jej praca wcale się nie skończyła. Nadal nas wspiera, promuje zawody i Głuchołazy.
Michałowi Rudnickiemu, który był autorem i moderatorem strony internetowej zawodów, autorem większości materiałów graficznych związanych z zawodami.
Na bufetach za prace dziękuję Dorocie Maćkowskiej, Magdzie Gruszka, Annie Rudnickiej oraz Uniwersytetowi Trzeciego Wieku z Głuchołaz . Ich mega smalczyk i giga humor stał się już wizytówką zawodów w Głuchołazach .
W trakcie dwudniowych zawodów za ogromnie dużo pracy w biurze zawodów Antoninie Bejnar i Danucie Budyk. W ciągu 2 dni trafiło do nich ponad 500 zawodników, a niektórzy nawet kilkukrotnie.
Osobom które w trakcie zawodów odpowiadały za zabezpieczenie i bezpieczeństwo na trasie: Mateuszowi Wnęk, Michałowi Rudnickiemu i Radosławowi Radosnemu. Przy sprzątaniu i taśmowaniu trasy zawodnikom Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL Głuchołazy i Głuchołaskiego Ludowego Klubu Kolarskiego VICTORIA.
Państwu Teresie i Jerzemu Chmiel za rekonstrukcję wydobycia złota i przeprowadzenie praktycznych warsztatów dla widzów i zawodników w trakcie Pucharu Polski XCO. Była to rzadka możliwość praktycznego poznania techniki wydobycia tego kruszcu poparta certyfikatem ukończenia kursu.
Joannie i Eligiuszowi Jędrysek za prowadzenie zapisów i przeprowadzenie Maratonu dla dzieci. W zabawie rowerowej udział wzięło ponad 60 dzieci.
Serdeczne podziękowania pozostałym osobom , których nie udało mi się wymienić.
Serdecznie dziękuję:
Sponsorowi Głównemu Świat Roweru Głuchołazy , za ufundowanie nagrody głównej w maratonie Gold Hill MTB , roweru Górskiego. Szczególne podziękowania kieruje do Andrzeja Nikandrowa.
Jest z nami od pierwszych zawodów. Prowadzi bezpłatny serwis rowerów podczas zawodów oraz wspiera nas rowerami elektrycznymi które ogromnie ułatwiają wyznaczanie, znakowanie i sprzątanie tras zawodów. A to bagatela tylko 70 km.
Koledze Danielowi Skowron, firma DUAN za koordynację i zaangażowanie przy organizacji miasteczka zawodów i współpracę z Firmami GS24, BWB.BIKE, CONCAP, INPEAK.
Obsłudze medycznej „Centrum Ratownictwa Specjalistycznego Ankar” oraz kolegom z OFFROAD TEAM Głuchołazy za zabezpieczanie na motocyklach Maratonu MTB. Ich profesjonalizm i zaangażowanie jest mega wartością dodaną przez nich do zawodów.
Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzanowie za sprawne zabezpieczenie.
Pani Katarzynie Hanusiewicz menadżerowi Hotelu Aspen za ufundowanie i organizację punktu żywieniowego przy hotelu dla zawodników maratonu.
Właścicielowi Restauracji Miód Malina Głuchołazy za ufundowanie nagród dla uczestników zawodów.
Właścicielom Fratelli Sossi, za ufundowanie organizatorom oraz obsłudze zawodów poczęstunku.
Pani Halinie Zielińskiej i Aleksandrowi Rajczyk za udostępnienie na potrzeby organizacji zawodów infrastruktury Hotelu Sudety oraz za cierpliwość i ogrom dodatkowej pracy, jaką niosły za sobą tej rangi zawody.
Panu Marianowi Bryksy za możliwość zbudowania na prywatnej działce kawałka trasy wyścigu.
Nadleśnictwu Prudnik za udostępnienie lasu i możliwość wytyczenia tras maratonu na ich terenie.
Dziękuję sponsorom :
• Henry Kruse Polska Sp. z o.o.
• PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o.
• P.P.H.U. Merkury Sp. z o.o. – Market Mrówka Głuchołazy
• Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług ARENDA sp. z o.o. z/s w Charbielinie
•Bricomarche Głuchołazy
• Intermarche Głuchołazy
• „Wodociągi” Sp. z o.o. Głuchołazy
• Maltańska Służba Medyczna odział w Nysie
• Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieży i Dzieci Miasta Głuchołazy
• Piekarni Rogal
• Sklep OSKAR -Lewiatan Joanna Łukaszczyk
•Hurtownia Warzyw Owoców EKO TOM Prudnik
• oraz szereg podmiotów handlowych za darowizny i upusty w cenach.
Do zobaczenia za rok. Mam nadzieję, że nasz wspólny wysiłek sprawi, że każda następna edycja będzie lepsza od poprzednich.
Dyrektor zawodów
Tomek Rudnicki