BEZ CIEBIE NIE JEDZIEMY!

Jesteś gotowy na przeżycie przygody, kochasz sport i niepowtarzalną atmosferę, która towarzyszy dużym imprezom sportowym, chcesz poznać nowych ludzi, dla których bezinteresowna pomoc innym ma również znaczenie, zapraszamy do współpracy.
Dołącz do grona organizatorów ciekawego wydarzenia sportowego CykloOpawy XC – MTB.
W roku 2016 Cyklopowy to dwudniowe święto kolarzy górskich w Głuchołazach.
3 września ( sobota) Finał Pucharu Polski MTB XCO r.
4 września ( niedziela ) Gold Hill MTB Maraton by Kellys .
Wyzwanie ogromne ale my takie lubimy. Rok temu też w Głuchołazach mieliśmy Finał Pucharu Polski. Fakt że Polski Związek Kolarski powierzył nam to zadanie kolejny raz oznacza że daliśmy radę.

Jak zapewne już wiecie, żaden większy czy mniejszy event sportowy właściwie nie może obejść się bez zaangażowania wolontariuszy, czyli Was. Zatem jeśli początkiem września masz trochę wolnego czasu, chcesz poznać nowych, ciekawych ludzi, zdobyć nowe doświadczenia, poczuć odpowiedzialność za swoją cząstkę CykloOpaw, to nie pozostaje nic innego jak tylko wypełnić poniższy formularz : )

To właśnie Ty możesz przyczynić się do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery w trakcie zawodów.
Potrzebujemy wolontariuszy, którzy pomogą nam zapewnić sprawny przebieg imprezy. Na każdym etapie organizacji zawodów Twoje wsparcie jest nam niezbędne! Dołącz do nas i pomóż kolarzom spełniać marzenia!

Grupy zadaniowe:

BIURO ZAWODÓW – Strategiczne i najważniejsze miejsce naszych wyścigów. Zadania w biurze zawodów będą podobne jak na każdym innym maratonie, wyścigu. Każdy z wolontariuszy zostanie przydzielony do odpowiedniego stanowiska . Waszym zadaniem będzie profesjonalne i odpowiedzialne podejście do zawodnika, pomoc w rejestracji oraz wydanie przysługującego mu pakietu startowego. Zadanie dość proste, aczkolwiek nie aż tak, jak mogłoby się wydawać.
Czas zaangażowania: 2 – 4 września
Wiek: minimum 16 lat

START/META – Lubisz wyzwania, szybką akcję wymagającą sprawnej koordynacji i refleksu? W tej grupie z pewnością się odnajdziesz. Wolontariusze strefy startu i mety odpowiadają za organizację i koordynację działań związanych z rozpoczęciem wyścigu oraz jego zakończenia – czyli między innymi za wręczanie medali, dekoracje, kierowanie ruchu zawodników do odpowiednich stref. Niewątpliwie jest wyzwanie, szczególnie gdy w jednym momencie na metę wjeżdża kilkunastu zawodników.
Czas zaangażowania: 3 – 4 września,
Wiek: minimum 16 lat

PUNKTY ODŻYWIANIA – Wyobraź sobie, że jedziesz lub przypomnij sobie takie wydarzenie z własnego życia. Co czujesz po dłuższym wyścigu/biegu lub już w jego trakcie? Zmęczenie? Tak, na pewno. Coś jeszcze? Pragnienie! Nie jest to miłe uczucie, a na pewno nie jest zdrowe. Każdy musi pić, a kolarz podczas wyścigu wręcz powinien dla własnego bezpieczeństwa. I właśnie wolontariusze z punktów odżywiania będą odpowiedzialni za sprawne gaszenie tego pragnienia i dbanie o zdrowie wszystkich uczestników.
Czas zaangażowania: 4 września,
Wiek: minimum 16 lat

SEKCJA TECHNICZNA – Grupa wsparcia specjalnego, reagująca na nagłe i nieprzewidziane wydarzenia. Czasem trzeba coś przenieść, czasem zbudować sporą konstrukcję. Wyzwanie nie tylko dla silnych osób, dobrze zorganizowanych i nie obawiających się ciężkiej pracy. Sekcja techniczna to tzw. szare eminencje eventów, często niewidoczne, ale bez nich nic nie mogłoby powstać ani się wydarzyć. Waszym zadaniem będzie budowa miasteczka zawodów, oznakowanie trasy i jej zabezpieczenie w dniu zawodów.
Czas zaangażowania: 2 – 4 września
Wiek: minimum 16 lat

DZIAŁ FOTO-PRESS – interesujesz się fotografią , grafiką komputerową. Masz zacięcie dziennikarskie zapraszamy. Na stronie poświęconej zawodom http://mtbglucholazy.pl/maraton/ oraz
http://mtbglucholazy.pl/ Twoje prace dotrą do wielu ludzi interesujących się sportem.
Czas zaangażowania: od 20 kwietnia – 31 grudnia
Wiek: minimum 16 lat

Zarejestruj się .. Wybierz, w której grupie będziesz się czuł najlepiej, a może chcesz zostać liderem takiej grupy. Oczekuj na maila z informacjami.
Każdemu wolontariuszowi oczywiście zapewniamy m.in. ubezpieczenie ,wyżywienie, certyfikat udziału i na życzenie umowę wolontariatu.

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego zgodę na udział w wolontariacie. (zgoda_rodziców)
Kontakt: wolontariat@mtbglucholazy.pl