Maraton CykloOpawy – Wyraź opinię

Powoli opada kurz bitewny po Mistrzostwach Polski w przełajach, sezon nieubłaganie zbliża się do końca i można już pokusić się o podsumowania. Tak, to był dobry rok dla MTB – XC a 2016 zapowiada się jeszcze lepiej.

Znany jest kalendarz imprez PZKol, zapowiedzi organizatorów oraz regionalne kalendarze. Od Bałtyku po Tatry można przebierać w ofercie jak w ulęgałkach. Dla organizatorów jest nie lada wyzwaniem znalezienie terminu zawodów który nie kolidował by z podobną imprezą i formuły która mogła by Was przekonać do startu.

zdj5  cyklo

I tutaj pojawia się powód dla którego zawracam Wam głowę.

Ekipa z Głuchołaz, która 3 września 2016r. ( sobota) organizuje Cykloopawy XC – finałową edycję Pucharu Polski XCO ma zamiar zrealizować kolejne przedsięwzięcie.
4 września 2016 ( niedziela) planujemy zawody o roboczej nazwie Maraton Cykloopawy. Słowo maraton może tu być mylące gdyż formułę zawodów zamierzamy oprzeć na rozwiązaniach znanych zarówno w maratonach jak i XCO. Nie mamy pojęcia czy na taką hybrydę jest zapotrzebowanie stąd prośba do Was o wyrażenie opinii.

Założenia imprezy:

  • – Start / meta, miasteczko zawodów w oparciu o infrastrukturę rozegranych dzień wcześniej zawodów Pucharu Polski – Głuchołazy, zdrojowa część miasta.
  • Start równoczesny wszystkich kategorii. Sektory startowe. Startujący z wyjątkiem kategorii Rodzinnej w trakcie wyścigu decydują jaki pokonają dystans. Oddzielna klasyfikacja każdego dystansu.
  • Dwie trasy położone na stokach góry Parkowej. Rodzinna technicznie łatwa i druga właściwa zbliżona poziomem trudności do typowej trasy XCO.

Dystanse :

  • Rodzinna – trasa ok 12 km, o sumie przewyższeń ok 700 m o profilu trasy XCM.
  • Mała – runda rodzinna jako rozjazdowa + 1 runda właściwa o długości ok 10 – 14 km i sumie przewyższeń ponad 1300 m. Trasa wytyczona zostanie po części trasy z dnia ubiegłego i części trasy z edycji XCO „ Langa” . Będzie co jechać i w założeniu nie mają to być chodniczki.
  • Średnia – runda rodzinna + 2 rundy.
  • Duża – runda rodzinna + 3 rundy. ( suma przewyższeń ponad 4 500 m.)

– kategorie wiekowe oparte o wzorce z XCM. Nagrody będą rosły na każdej rundzie.

Ponadto wszystko to co moim zdaniem na porządnym wyścigu znaleźć się powinno – zapisy przez internet, patronaty medialne, elektroniczny pomiar czasu, obsługę sędziowska i medyczną, bufety na trasach, gorący posiłek na mecie, pkt. z pomocą techniczna na trasie, mycie rowerów, możliwość zakupu pamiątkowych koszulek okolicznościowych i kolarskich.

W dużym skrócie to tyle. Teraz pora na WAS. Proszę o wypełnienie formularza:

Tomasz Rudnicki