Podziękowania

DSC_0033W dniu 5.09.2015r. odbył się IV ogólnopolski wyścig CykloOpawy Głuchołazy, który był zarazem finałową edycją Pucharu Polski MTB XCO. Organizatorem tych zawodów był Klub Turystyki Kolarskiej Ktukol, a impreza odbywała się pod patronatem Burmistrza Głuchołaz.
Gościliśmy w Głuchołazach najlepszych w Polsce zawodników uprawiających kolarstwo górskie, w olimpijskiej konkurencji cross country. Zabrakło jedynie uczestników Mistrzostw Świata MTB, którzy w tym czasie walczyli o medale w Andorze. Naszym zamiarem było stworzenie ciekawej imprezy sportowej w oprawie, jakiej taka ranga zawodów wymagała. Czy to nam się udało? Nie do mnie należy ocena.

W imieniu organizatora zawodów, klubu KTK Ktukol, serdecznie dziękuję zawodnikom, sędziom, trenerom, kibicom i sympatykom kolarstwa, za wspólne stworzenie ciekawego widowiska sportowego.
Panu Edwardowi Szupryczyńskiemu, Burmistrzowi Głuchołaz, za wiarę, że Ktukol organizacyjnie udźwignie każdą imprezę.
Dziękuję sponsorom, członkom KTK Ktukol i wolontariuszom za wsparcie i pomoc w organizacji.

Relację z zawodów, wyniki, informacje o współorganizatorach i sponsorach zawodów, zainteresowani bez trudu znajdą w mediach. Jednak przekaz z tych zawodów nie byłby pełny bez szczególnych podziękowań dla osób, bez których organizacja tych zawodów nie byłaby możliwa. Mowa o Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Głuchołazach oraz uczniach Zespołu Szkół i Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach, którzy pracowali w formie wolontariatu. Dzięki nim udało się w 2 godziny zbudować całe miasteczko zawodów: rozstawić 400 m płotków, postawić namioty, bramy i balony reklamowe oraz rozwiesić banery. Ci sami ludzie do końca zawodów zabezpieczali trasę, a w końcu w ciągu kolejnych 2 godzin ją posprzątali. Dziękuję. Udowodniliście, że z Wami można wszystko.

Serdecznie dziękuję
Pani Halinie Zielińskiej i Aleksandrowi Rajczyk za udostępnienie za darmo, na potrzeby organizacji zawodów, infrastruktury Hoteliku Sudety oraz za cierpliwość i ogrom dodatkowej pracy, jaką niosły za sobą tej rangi zawody.
Panu Marianowi Bryksy za możliwość zbudowania na prywatnej działce kawałka trasy wyścigu.
Pani Irenie Wolak, Komendant Maltańskiej Służby Medycznej w Nysie, za przekazane słodycze, które wywołały uśmiech na niejednej twarzy. I to nie tylko u dzieci. Dziękuję też za profesjonalne zabezpieczenie medyczne w trakcie zawodów.
Członkom KTK Ktukol za wielogodzinną pracę przed, w trakcie i po zawodach, a szczególności:
Mariuszowi Hefczycowi, który stworzył i w dniu zawodów prowadził biuro zawodów. Michałowi Rudnickiemu, który odpowiadał za zabezpieczenie trasy i był autorem większości materiałów graficznych związanych z zawodami.
Januszowi Maćkowskiemu, dzięki któremu żaden z uczestników zawodów nie chodził głodny.
Oraz innym, których nie udało mi się wymienić.

Do zobaczenia za rok. Mam nadzieję, że nasz wspólny wysiłek sprawi, że każda następna edycja bedzie lepsza od poprzednich.
Odpowiedzialny za organizację zawodów
Tomek Rudnicki

Patroni i sponsorzy