Przygoda na złotym wzgórzu czeka!
previous arrow
next arrow
Kliknij aby przejść na stronę danej imprezy
Slider
 • Podsumowanie edycji 2018

  Zdjęcia Mateusz Wnęk


  W dniach 1 – 2 września 2018r. w ramach kolarskiego weekendu Głuchołazy 2018 odbył się VII ogólnopolski wyścig CykloOpawy XC – Puchar polski XCO oraz Lellek Grup Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy.
  Organizatorem zawodów był Klub Turystyki Kolarskiej Ktukol Głuchołazy.
  Patronat nad imprezą objął Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński.
  Sponsor Główny ŠKODA LELLEK OPOLE.
  Uzyskaliśmy dofinansowanie z budżetu Gminy Głuchołazy i Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

  Głuchołazy na trwale wpisało się w kolarską mapę zawodów MTB o zasięgu ogólnopolskim. Potwierdza to rekordowa frekwencja w tym roku:
  – VII ogólnopolski wyścig CykloOpawy XC – Puchar polski XCO zapisanych 372 osób
  – Lellek Grup Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy 165 osób
  ( dane na podstawie elektronicznych zapisów)

  W imieniu Zarząd Klubu Turystyki Kolarskiej Ktukol Głuchołazy, serdecznie dziękuję zawodnikom, sędziom, trenerom, kibicom i sympatykom kolarstwa, za wspólne stworzenie ciekawego widowiska sportowego.
  Panu Edwardowi Szupryczyńskiemu – Burmistrzowi Głuchołaz oraz wszystkim instytucjom Gminy Głuchołazy za daleko idącą pomoc i wsparcie przy organizacji zawodów.

  Mieszkańcom szczególnie Zdrojowej części Głuchołaz dziękuję za wyrozumiałość i przepraszam za utrudnienia jakie w związku z organizacją zawodów ich dotknęły.

  Szczególne podziękowań kieruję do osób, bez których organizacja tych zawodów nie byłaby możliwa. Wolontariuszom oraz członkom KTK Ktukol Głuchołazy za wielogodzinną pracę przed, w trakcie i po zawodach, a szczególności:
  Michałowi Rudnickiemu, który buł autorem i moderatorem strony internetowej zawodów, autorem większości materiałów graficznych związanych z zawodami. W trakcie zawodów odpowiadał za zabezpieczenie i bezpieczeństwo na trasie. Jego pracę na rzecz zawodów, kolejny rok z rzędu, można mierzyć tygodniami a odległości przebyte w trakcie znakowania i sprzątania tras przed i po zawodach w dziesiątkach kilometrów.
  Kolega Janusz Maćkowski był tym , dzięki któremu żaden z uczestników zawodów nie chodził głodny. Było to możliwe dzięki jego wielu godzinom pracy przed, w trakcie i po zawodach. I robi to już od siedmiu lat.
  W trakcie dwudniowych zawodów ogromnie dużo pracy włożyli: Eligiusz Jędrysek, Jacek Rojek i Radosław Radosny a w biurze zawodów Antonina Bejnar , Danuta Budyk, Anna Rudnicka, Magdalena Karvonen, Joanna Jędrysek i Katarzyna Malisz.
  Serdeczne podziękowania pozostałym osobom , których nie udało mi się wymienić.

  Serdecznie dziękuję:
  Sponsorowi Głównemu ŠKODA LELLEK OPOLE za duże wsparcie rzeczowe oraz stworzenie wspaniałego festynu w trakcie zawodów z licznymi konkursami i cennymi nagrodami.
  Szczególne podziękowania kieruje do Pana Artura Gogolok, dyrektora salonu Skoda Lellek Opole oraz Pani Joanny Kozakiewicz .

  Kolegom z OFFROAD TEAM Głuchołazy za zabezpieczanie na motocyklach Maratonu MTB.
  Pani Irenie Wolak i Maltańskiej Służby Medycznej w Nysie za przekazane słodycze, które wywołały uśmiech na niejednej twarzy. I to nie tylko u dzieci
  Pani Katarzynie Hanusiewicz menadżerowi Hotelu Aspen za ufundowanie i organizację punktu żywieniowego przy hotelu dla zawodników maratonu.
  Właścicielom Fratelli Sossi, Jolancie i Marcinowi Nastasowskim za ufundowanie organizatorom oraz obsłudze zawodów poczęstunku.
  Pani Halinie Zielińskiej i Aleksandrowi Rajczyk za udostępnienie na potrzeby organizacji zawodów infrastruktury Hotelu Sudety oraz za cierpliwość i ogrom dodatkowej pracy, jaką niosły za sobą tej rangi zawody.
  Uniwersytetowi Trzeciego Wieku za pomoc przy organizacji zawodów. Mega smalczyk i giga humor.
  Panu Marianowi Bryksy za możliwość zbudowania na prywatnej działce kawałka trasy wyścigu.
  Nadleśnictwu Prudnik za udostępnienie lasu możliwość wytyczenia tras maratonu na ich terenie.
  Dziękuję sponsorom :
  • Sponsorowi Głównemu ŠKODA LELLEK OPOLE
  • Shimano Polska Sp. z o.o.
  • Maltańska Służba Medyczna odział w Nysie
  • Świat Roweru Głuchołazy
  • Henry Kruse Polska Sp. z o.o.
  • PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o.
  • Schattdecor Sp. z o.o. oddział Głuchołazy
  • Hotel Aspen Podlesie
  • Hotel Sudety Głuchołazy
  • P.P.H.U. Merkury Sp. z o.o. – Market Mrówka Głuchołazy
  • Firma Konstruktor Grzegorz Gunia
  • „Wodociągi” Sp. z o.o. Głuchołazy
  • Głuchołaskie Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług ARENDA sp. z o.o. z/s w Charbielinie
  • Gissnet Głuchołazy
  • Fratelli Sossi Głuchołazy
  • Restauracji Miód Malina Głuchołazy
  • Wysowianka – Wysowa Zdrój
  •”Nasze Delikatesy” Maria Lubaś
  • Piekarni Rogal
  • Sklep Lewiatan Joanna Łukaszczyk
  • Sklep Owocowo – Warzywny Stychno Kazimierz
  • Sklep Owocowo – Warzywny Janusz Pępek
  • oraz szereg podmiotów handlowych za darowizny i upusty w cenach.

  Do zobaczenia za rok. Mam nadzieję, że nasz wspólny wysiłek sprawi, że każda następna edycja będzie lepsza od poprzednich.

  Odpowiedzialny za organizację zawodów
  Tomek Rudnicki

 • Galeria 2018

  Zdjęcia – Kamil Duczkowski

 • Wyniki 2018

  Poniżej prezentujemy wyniki maratonu na rok 2018
  https://my5.raceresult.com/100264/results?lang=pl

 • Znakowanie trasy maratonu 2018

  Trasa maratonu w dużej części została już oznaczona strzałkami.

  Aby wjechać na oznaczoną część trasy, najlepiej udać się drogą na Chrobrego aż do 5 kapliczki. Tam oznaczenia będą już widoczne. Trasa jest oznaczona w 80%, pewnych elementów nadal brakuje. Będą one uzupełniane sukcesywnie jeszcze przez parę dni.

 • Zmiany w trasie w 2018r

  W tym roku w trasie maratonu kilka niewielkich zmian:

  – wycięliśmy z trasy jedną  górkę z dwu krotnym przejazdem przez tory kolejowe , jako niewiele wnoszącą, a rodzącą wiele problemów. Przez to trasa Mega i Giga uległy skróceniu o ok. 1,5 km.

  – wydłużyliśmy przejazd na każdej rundzie o nowy dobudowany odcinek Złote Ścieżki – Górskie Trasy Rowerowe Singletrack w Głuchołazach.  Powstał mega fajny singielek na trasie.

  – W trosce o wasze bezpieczeństwo ( możliwość kolizji z pieszymi) z  trasy wypadła  alejka nad Białą Głuchołaską.  Rozjazd na kolejną rundę lub zjazd na metę będzie po trasie rozgrywanego dzień wcześniej wyścigu Cykloopawy XC – MTB – Puchar Polski XCO.

  – na skutek wielu próśb znieśliśmy dolny limit wiekowy na dystansie MINI.

  Link do regulaminu – Regulamin

  Link do mapy trasy – Mapa trasy

  Link do zapisów –  Rejestracja

 • Widzimy się 2 września 2018!

  RUSZAJĄ ZAPISY NA MARATON: Gold Hill MTB Maraton – Lellek Group.
  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o wydarzeniu.

  Link do zapisów: Rejestracja

  Przygoda na złotym wzgórzu czeka! Dołącz już dziś.

 • Relacja z Lellek Group – Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy 2017 – Bartosz Borowicz

  Na ten start czekałem długo – Lellek Group – Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy 2017 CykloOpawy – Finał Pucharu Polski XCO & Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy
  Ponad 70 km, 3000 m. przewyższenia i profil jak grzebień porażony prądem. Najważniejszym jednak był fakt, że był to finałowy wyścig w ramach Pucharu Polski XCM Masters MTB Cup Kolarstwo górskie Masters. W zasadzie, by utrzymać 1 miejsce w Cyklosport, po prostu musiałem ukończyć wyścig. Oczywiście sportowy duch walki i ambicja nie pozwoliłyby na odpuszczenie na tak fajnym wyścigu.
  Sama trasa nie rozczarowała – pomimo iż mój Garmin wskazał na niewiele ponad 2000 m. przewyższenia z całości, nie mam nawet zamiaru mieć o to „pretensji”. Trasa wycisnęła ze mnie absolutnie wszystko. Miała bardzo zróżnicowany charakter, lecz co istotne, chyba nie zawierała płaskich odcinków. Choć ze 2* ale musiało być w górę lub w dół. Do tego większość podjazdów po prostu ściankowych. Konkret. Nie była to może bardzo wymagająca technicznie trasa, lecz kondycyjnie – absolutnie i totalnie.
  Bardzo mocny początek oznaczał prawie natychmiastowy odjazd 5-cio osobowej grupki: Rafał HebiszKrzysztof ŁukasikŁukasz KlimaszewskiAdrian Jusiński i ja z płucami wkręcającymi się w koła… Warto było się „przepalić” kilka kilometrów – po pierwsze by zobaczyć jak wygląda jazda gości tj. Rafał Hebisz czy Krzysztof Łukasik i jak bardzo trzeba się wziąć do roboty by móc z Nimi choć próbować rywalizować. Po drugie pozwoliło to na załapanie się do mocnej, równej grupy. Grupy równej od ok. 15-tego kilometra, gdzie K. Łukasik i R. Hebisz odjechali.
  Od tego momentu kontynuowałem jazdę z Adrianem Jusińskim i Łukaszem Klimaszewskim. Łukasz był ewidentnie najszybszy na podjazdach, Adrian dysponował szatańską siłą na wypłaszczeniach, a ja… A ja to tak różnie, choć zdecydowanie czekałem na „ścianki” i mocniejsze podjazdy 
  Przełomowym okazał się ~50 kilometr, gdzie niestety musiałem odpuścić dochodzenie po kolejnym podjeździe do Łukasza, ale też zupełnie straciłem kontakt wzrokowy za jadącym z tyłu Adrianem. Myślałem, że 4-te miejsce w Open dowiozę na pewniaka, a może nawet zawalczę o pudło, bo Łukasza gdzieś tam z przodu ciągle widziałem i wiedziałem, że na bardziej płaskich fragmentach będę miał trochę przewagi. Ta myśl trochę za bardzo mną zawładnęła i zacząłem zbyt śmiało sobie poczynać. Zapłaciłem za to na kolejnych ściankach, gdzie po prostu dopadła mnie mała bomba… Mała, bo jakieś tam tempo mogłem utrzymać, lecz kiedy za plecami zacząłem dostrzegać Adriana, wiedziałem, że teraz to raczej walczę o dalszą pozycję  Moją ostatnią szansą był absolutnie fantastyczny fragment (pokonywany 3 razy na całej trasie) Złote Ścieżki – Górskie Trasy Rowerowe Singletrack w Głuchołazach – długi singiel wijący się zygzakiem w dół z bandami, hopami i wszystkim tym w czym w kilka minut się zakochałem! (na pierwszej pętli chciałem olać wyścig i zatrzymać się tam na dłużej  ). Radziłem sobie tu dość nieźle, jednak po zakończeniu tego sprzyjającego mi fragmentu nastał trzymający, nierówny fragment pod górę, gdzie… Po prostu „siadłem”. Adrian wciągnął mnie nosem, przegryzł i wypluł, odjeżdżając momentalnie. Po kilku kolejnych ściankach trochę odżyłem i Adriana miałem w zasięgu wzroku, choć wiedziałem, że jest już raczej nie osiągalny. Strata była jednak niewielka, kosmetyczna wręcz, więc wstydu nie było  Niestety, na ostatnim zjeździe wyścigu badyl wkręcił mi się pomiędzy kasetę a szprychy, co przerobiło mi rower na „ostre koło”. Tak się skubany ukrył, że chwilę zajęło mi znalezienie przyczyny, czemu non stop spada łańcuch. Musiałem się jakiś czas z tym poszarpać. Na wynik i tak nie miało to ostatecznie wpływu, ale ponad minuta w plecy w wynikach jest 
  Na koniec też trochę się przyfarciło. Łukasz kilka km. przed metą złapał gumę, nie kończąc wyścigu. Wielka szkoda, bo miejsce na pudle należało mu się absolutnie!
  Ostatecznie zakończyłem CykloOpawy – Finał Pucharu Polski XCO & Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy na 4-tym miejscu Open i na 2-gim w kategorii.

  Co jednak istotniejsze, obroniłem 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski XCM Masters MTB Cup w Cyklosport! Priorytet na sezon 2017 zrealizowany 

  APS Polska CozmobikeCozmo BikeBemofit – Więcej niż Trening, Trenejro Arek SzczerbiakHi:Q

  Ps: Kamil DziedzicPaweł Kuflikowski oraz inne osoby, które włożyły trud, czas, pracę i wysiłek w próbę stworzenia czegoś fajnego, wartościowego i po prostu dobrego – bardzo dziękuję. Co prawda Puchar Polski XCMMasters MTB Cup nie wyglądał tak, jak to sobie wyobrażaliśmy, jednak zdecydowałem się go ukończyć. Z szacunku do Was, ale też przede wszystkim dla siebie, bo w końcu ruszyłem się ze swojego podwórka, spróbowałem nowych rzeczy i to na pewno przyczyniło się do rozwoju i poszerzenia horyzontów 

  Zdjęcie użytkownika Bartosz Borowicz.
 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

 • Wyniki 2017

  http://my1.raceresult.com/79083/results?lang=pl

 • F.A.Q – Maraton

  Gdzie jest start?
  Głuchołazy, ul. Jana Pawła II (Zdrój). Start obok Hotelu Sudety.

  Kiedy?
  01 .10.2017r. Niedziela
  godz. 09.00 – 11.00 – zapisy i odbiór pakietu startowego w Biurze Zawodów
  godz. 11.40 – ustawianie zawodników w sektorach startowych,
  godz. 12.10 – start Maratonu ( trasa MINI, MEGA, GIGA)
  godz. 12.30 – start na trasę RODZINNĄ
  godz. 12.45 – zabawa rowerowa dla dzieci. Trasa 200 m – dzieci do 5 lat.
  godz. 13.00 – zabawa rowerowa dla dzieci. Trasa 400 m – dzieci do 6 – 7 lat.
  godz. 13.20 – zabawa rowerowa dla dzieci. Trasa 800 m – dzieci do 8 – 10 lat.
  godz. 14.3 – dekoracja: zabawa rowerowa i kategoria RODZINNA
  godz. 17.00 – dekoracja Pucharu Polski XCM Master
  godz. 17.10 – dekoracja: kategoria MINI, MEGA, GIGA
  ok. godz. 17.25 – losowanie nagród (tombola)
  godz. 17.00 – zamknięcie trasy na wszystkich dystansach.

  Gdzie mogę się zarejestrować?
  Rejestracja online na stronie maratonu http://mtbglucholazy.pl/maraton/rejestracja/ lub od piątku do niedzieli w godzinach otwarcia biura zawodów.

  Jakie dystanse i opłaty?
  Zabawa rowerowa dla dzieci do 10 lat – start bez opłat.
  Rejestracja i odbiór numerów od piątku do niedzieli w godzinach otwarcia biura zawodów.
  Zabawa rowerowa – dystans 200 m – dzieci w wieku do 5 lat włącznie.
  Zabawa rowerowa – dystans 400 m – dzieci w wieku do 6-7 lat włącznie.
  Zabawa rowerowa – dystans 800 m – dzieci w wieku 8-10 lat włącznie.

  Dystans rodzinny 5 km – dzieci do 13 lat (dziecko lub dzieci + osoba dorosła) – opłata 15zł.
  Rejestracja online do 27.09.2017r. oraz od piątku do niedzieli w godzinach otwarcia biura zawodów.

  Dystanse MINI – 22 km, MEGA- 47km, GIGA – 72km.
  Opłata 65 zł rejestracja online do końca dnia 27.09.2017r.
  80 zł rejestracja od piątku do niedzieli w godzinach otwarcia biura zawodów.

  Jakie będą nagrody?
  Zabawa rowerowa
  W grupie do 5 lat każdy jest zwycięzca i otrzymuje nagrodę.
  W każdej kategorii wiekowej pierwsze 3 miejsca otrzymają medale i upominki rzeczowe.
  Wszystkim uczestnikom dziecięcego maratonu wręczone zostaną pamiątkowe, imienne dyplomy uczestnictwa oraz upominki od sponsorów ( maskotki i zestawy odblaskowe dla rowerzystów)

  Rodzinny – 5 km, MINI – 22 km, MEGA- 47km, GIGA – 72km
  Nagrody w klasyfikacji open z podziałem na płeć na dystansie GIGA w wysokości (PLN):


  Na każdym dystansie i w każdej kategorii pierwsze 3 miejsca otrzymają medale i nagrody rzeczowe.

  Czy mogę wystartować na rowerze elektrycznym
  Tak. Oddzielna klasyfikacja i sektor startowy. Start na dystansie MEGA.

  Czy odbędzie się tombola?
  Tak, nagrody Główne to rower MTB Skody, 2 samochody Skody na weekend z pełnym bakiem.
  Do tego mniejsze nagrody. Kaski rowerowe, plecaki, kurtki, odzież rowerowa i szereg innych.

  Gwarantowana suma nagród w kategoriach oraz nagród w konkursach przekracza 15 000 PLN i stale rośnie.

  Jaka będzie pogoda?
  Na pewno dobra 🙂